It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?
Ön Sipariş SERTİFİKALI! Aleksandrit Taşlı Gümüş Erkek Yüzük

SERTİFİKALI! Aleksandrit Taşlı Gümüş Erkek Yüzük

SERTİFİKALI! Aleksandrit Taşlı Gümüş Erkek Yüzük

 

SERTİFİKALI! Aleksandrit Taşlı Gümüş Erkek Yüzük

 Aleksandrit, krizoberil taşının değerli ve pahalı alt türlerindendir. İlk bulunduğunda renginden dolayı zümrüt sanılmıştır. Ancak incelendiğinde farklı bir taş olduğu anlaşılmıştır. Zümrüt kadar değerli olamayışının sebebi, kesimi veya parlatılması sırasında çok fazla döküntü oluşmasıdır. Güçlü bir renk değiştirme özelliğine sahiptir. Güneş ışığında rengi yeşil iken, (kristallerin içindeki krom metalinin ve demirin etkisiyle) mum, elektrik gibi yapay ışık altında çok çabuk mor, sarı, turuncu ve kırmızı tonlarındaki renklere bürünür. 

Büyük oranda Urallarda çıkarılmaktadır. Sertliğinden ve rüzgâr ile yağmura karşı koyabilme özelliğinden dolayı Aleksandrit bazen bölgesel tabakalarda da görülebilir. Bu bölgeler daha çok havanın etkisiyle, olduğu yerden kopmuş ve nehirlerle taşınmış kayalardan meydana gelir. İsmi, bu taş keşfedildiğinde 18 yaşına basan Rusya veliahtına izafeten verilmiştir : Czar Alexander's. Isıtıldığında hem renk hem de şekil değişikliğine uğrar.

Aleksandrite benzeyen başka bir taş yoktur. Aleksandrit diğerlerinden dört şekilde ayrılır. Daha parlak bir rengi vardır. Aleksandrit kristalleri bol ve yuvarlak olmasına rağmen, Krizoberil kristalleri genelde düz ve yayvan olurlar. Aleksandrit, özel renk değiştirebilme gücüne sahipken diğerlerinde bu özellik yoktur. En etkileyici değişimler farklı ışıklar kullanıldığında ortaya çıkar. El yapımı aleksandritler yüksek maliyetlerinden dolayı üretimde fazla tercih edilmez. Buna rağmen az miktarlarda lazer, uzay aracı camlarının ve uyduların yapımında kullanılır.

Normalde dünya atmosferini zararlı ültraviyole ışınlardan ve diğer kozmik ışın demetlerinden koruyabilir. Normal cam ya da plastik gerekli korumayı sağlayamazken Aleksandrit; ışık tayfındaki çeşitli parçaları filtre edebilme özelliğiyle tehlikeli ışınlardan koruma görevini üstlenir. Filtre özelliği, renginin değişik ışıklarda ve açılarda değişmesine bağlı olarak gelişir.

BAŞLICA YARARLARI

-       Aleksandrit, ışık tayfındaki çeşitli parçaları (ultraviyole, kozmik ışınlar) filtre edebilme özelliğiyle tehlikeli ışınlardan koruma görevini üstlenir.

-       Merkezi sinir sistemi rahatsızlıklarını giderir.

-       Yetenekleri geliştirir.

-       Kasları, kas hücrelerini yeniler.

-       Lösemiyi (kan kanserini) veya kan kanserinin sebep olduğu çeşitli acıları iyileştiren taş olarak bilinir. (Bu amaçla inciyle birlikte kullanılması daha yararlıdır.)

-       Toprak enerjisiyle uyum geliştirir.

-       Hayatımızdaki değişimlere uyum sağlamaya yardım eder.

-       Duyuların, özellikle dokunma duyusunun işlevini artırır.

-       Zihin (akıl) ve duygular arasında denge sağlar.

-       Salgı bezleri (hormonal sistem) ve sinir sistemi için yararlıdır.

-       Bedenimizdeki eril ve dişil enerji arasında denge ve uyum sağlar.

-       İç ve dış organların kendisini yenilemesine yardım eder.

-       Protein sindirimine yardım eder.

-       Duyguları dengeler ve dengeli şekilde ifade edilmesini sağlar.

-       Yaşama sevinci, mutluluk, keyif, ruhsal sevgi verir.

-       Erbezi (testis) için yararlıdır.

-       Lenf bezi (akkan düğümü) hastalıklarının ve şişliklerinin tedavisine yardım eder.

-       Dalak ve pankreas problemlerinin tedavisine yardım eder.

-       İnsanın kendisine, özüne gösterdiği saygıyı geliştirir.

7.55 Ct (Karat) Sertifikalı Oval Faset Kesim Doğal Aleksandrit Değerli Taş kullanılmıştır.

YÜZÜKTE KULLANILAN TAŞIN FOTOĞRAFI

SERTİFİKALIDIR..

ÜRÜN SERTİFİKA İLE GÖNDERİLECEKTİR.

TAŞ ÖZELLİKLERİ

Renk : Renk Değişimi

Ağırlık : 7.55 Ct

Şekil ve Kesim : Oval

Ölçü : 11.82 x 8.59 x 6.57 mm

Menşei : Hindistan

Türler : Chrysoberyl

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Garanti Koşulları
 
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.
 
Ürün İade Koşulları
 
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde Siparişlerim sayfasındaki iade değişim formu üzerinden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 30 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

SERTİFİKALI! Aleksandrit Taşlı Gümüş Erkek Yüzük

Stok Uyarısı

İncelediğiniz Ürün Stoklarımız'da Kalmamıştır

Ücretsiz Kargo

Tüm Alışverişler'de Kargo Bedava!

  • Marka: BESEN
  • Ürün Kodu: EY 1287
  • Stok Durumu: Ön Sipariş
  • 375,00TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: sertifikalı, aleksandrit, taşlı, yüzük, erkek, besen, gümüş, takı, aksesuar, izmit, kocaeli, istanbul, izmir, ankara, turkey, türkiye, ucuz, en ucuz, satın al, satınal sertifikali!, doğal, yapımı, yüzükler sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali! sertifikali!